Blog

 General Electric – Dünya Devi Olmak

Image #: 11405298 epa02250210 An image showing the logo of GE (General Electric) at the Fotokina trade fair in Cologne, 23 September 2008. US business giant General Electric (GE) reported 16 July 2010 a 16 per cent surge in net profit in the second quarter thanks to an improvement in its financial division and cost-cutting. GE, a conglomerate whose business fortunes are seen as an indicator of the overall industry climate in the US, said net earnings came to 3.11 billion dollars in the quarter. The second quarter profit rise broke a streak of declining quarterly profits dating back more than two years. The performance came despite a slight slippage, by 4 per cent, in total revenues, to 37.4 billion dollars for the Fairfield, Connecticut-based group. EPA/MAURITZ ANTIN /Landov

”Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Deha; %1 ilham ve %99 terdir.”

Thomas Edison

Kurucusunun bu  sözlerini hiçbir zaman boşa çıkarmayan General Electric 120 yılı aşkın geçmişi ile Dünya’ya yön vermeye devam ediyor.

Devamı İçin

Avrupa Birliği’nin İşletmeler Açısından Önemi

,

 

”Avrupa Birliği’nin uluslararası işletmeler üzerindeki önemini anlayabilmek için öncelikle Avrupa Birliği kavramı üzerine düşünmek yararlı olacaktır.”

Devamı İçin

 

 

 

 

 

Girişiminizi Yatırım Almadan da Finanse Edebileceğiniz 6 Yol

Girişiminizi finanse etmenizin yolları

Para toplamak ve girişimi finanse etmek, genellikle girişimcilik sürecinin en zor ve en önemli problemidir. Ne yazık ki birçok yeni girişimin finans problemini çözememeleri sebebi ile hayatları son bulmaktadır.

Devamı İçin

 

 

Girişiminiz ve Aile Hayatınızı Dengede Tutmanın 5 Yolu

Girişiminiz ve Aile Hayatınızı Dengede Tutmak İçin 5 Yol !

İş hayatımızda ki en kritik kavram nedir sorusuna çoğumuzun vereceği cevap muhtemelen zaman olacaktır. Hepimiz her gün projeleri yetiştirmekle, son dakika maillerine cevap vermekle, beklenmeyen müşteri görüşmelerine yetişmekle ve acil istenen raporları hazırlamakla uğraşıyoruz.

Devamı İçin

 

Kitlesel Fonlama Nedir?

crowdfunding1İnternet çağının hayatımıza kattığı en önemli kavramların başında “paylaşım” gelmektedir. Yazılım sektörünün yaratıcılığı ve gelişimi için büyük önem arz eden  “açık kaynak” uygulaması şeklinde tanımlanan bu özellik zaman içinde hayatımıza anlık paylaşımlı servisleri sokmuştur. Facebook, YouTube, Instagram, Twitter gibi uygulamalar anlık paylaşıma örnek olmakla

Devamı İçin: